مصاحبه و گفتگو با رئیس آکادمی ورزش بلگراد پروفسور سینیشا یاسنیچ

مصاحبه و گفتگو با پروفسور سینیشا یاسنیچ
مصاحبه و گفتگو با رئیس آکادمی ورزش بلگراد پروفسور سینیشا یاسنیچ
۱- لطفا خودتان را معرفی کنید؟
پروفسور سینیشا یاسنیچ ،رئیس آکادمی ورزش بلگراد ،عضو EC of FISU ،یکی از بنیانگذاران و نایب رئیس EUSA ،رئیس FISU برای قهرمانان جهان ، ۳۰ سال رئیس فدراسیون های ورزشی دانشگاهی یوگسلاوی و صربستان ، عضو فعلی شورای WTE ، عضو EC کمیته المپیک یوگسلاوی ،عضو کمیته WTE برای مربیان ، نایب رئیس انجمن تکواندو صربستان.
تمام کارهای من به ورزش اختصاص دارد به ویژه در رویدادهای بزرگ ورزشی و مدیریت ساختار ورزشی. در طول بیش از ۳۵ سال زندگیم در بیش از ۵۰ رویداد ورزشی بین المللی که در یوگسلاوی و صربستان برگزار شد شرکت کردم. مطالعات و تحقق کامل در آن رویدادها ایده های من است که با افرادی که در کنار من ایجاد شده اند محقق شد. همچنین من در بسیاری از رویدادهای بین المللی بزرگ در چند قاره شرکت داشتم.
۲-  هدف شما از همکاری علمی ورزشی بین ایران و صربستان چیست؟
اهداف اصلی من در همکاری های بین ایران و صربستان انجام فعالیت های آموزشی در سطوح مختلف از جمله مطالعات عالی، کلینیک های ورزشی، آموزش های دائمی ، تبادل دانشجویان،استادان،مربیان و ورزشکاران است. آموزش ویژه برای دانشجویان دارای معلولیت تأکید ویژه ای خواهد شد. علایق زیادی برای توسعه دانش و انتقال در سازمان های ورزش های بزرگ و مهارت ها و علوم مدیریتی وجود دارد. دیپلماسی ورزش ،بخش مهمی از فعالیت های ورزشی است و من فکر می کنم ما علاقه مشترکی داریم که در آموزش و پرورش متخصصان برجسته ،کار کنیم.
۳- در رابطه با جایگاه ورزش ایران در جهان چه شناختی دارید؟
نظر من این است که ورزش ایران پتانسیل بالایی دارد. در برخی از ورزش ها ایران رتبه بالایی دارد، اما در برخی از ورزش ها یه مقدار ضعیف هستند. ورزشکاران ایرانی باید به عنوان یک کشور بزرگ با امکانات زیاد، حرفه ای باشند و من مطمئن هستم که موفق تر و یکی از کشورهای پیشرو در جهان خواهند بود. ما می دانیم که به عنوان آکادمی ورزشی بلگراد و موسسه آموزشی برتر صربستان و یکی از شناخته شده ترین های جهان ،می توانیم در پیشرفت موفقیت های ورزشی ایران در آینده سهیم باشیم.
۴- نظر شما در مورد سفر به ایران و همکاری آکادمی ورزش بلگراد با آکادمی ورزش ایران چیست؟
سفر ما به ایران برای آشنایی بهتر با دانشگاه های ایران (شهید بهشتی و دانشگاه شمال) بود. همچنین خوشحالیم که با موفق ترین فدراسیون های ورزشی ایران و ورزشکاران مشهور آشنا شدیم. به ویژه ملاقات با رهبران ایران و بازدید از آکادمی ملی المپیک بسیار لذت بخش بود.این دیدار باعث شد دانش جدید ، اراده قوی از طرف ایران به ما داده شود که آینده مشترک ما را روشن خواهد کرد،من عمیقا معتقدم که دوستی ها و مشارکت های ما قوی تر خواهد بود.
۵- همکاری علمی ورزشی با آکادمی ورزش ایران چه دستاوردهایی می تواند برای صربستان داشته باشد؟
همکاری های آکادمی ورزش ایران با ورزشکاران صربستانی ، می تواند ایده های جدید ، تجربه و امکانات جدید در سطوح علمی ورزشی و تحقیقاتی ارائه دهد.
۶- چه تفاهمنامه و قراردادهای ورزشی در سفر به ایران داشتید؟
قراردادهایی که در تهران و شمال امضا کردیم در رابطه با همکاری های ما در سطح علمی ، انتقال دانش ، تحقیقات جدید ، شرکت در کنفرانس های علمی ورزشی ، انتشار آثار ورزشی و علمی ، مبادله اساتید و ورزشکاران، برنامه های آموزشی جدید و حرفه ای، سمینارها ، آموزش دولت ها و بسیاری موارد دیگر می باشند.سفر ما به ایران و بازدید از هیئت های ایرانی بهترین اثبات مشارکت ها ، راهکارهای آزاد ، راهی برای مشارکت بهتر بین دو کشور و مردم خواهد بود. ما معتقد به پیشرفت ، موفقیت و رفاه مشترک هستیم. ما به هیئت های ایرانی در صربستان و همه اساتید ، دانشجویان ، ورزشکاران و همه مردم ایران خوش آمد می گوییم.
مصاحبه و گفتگو با رئیس آکادمی ورزش بلگراد پروفسور سینیشا یاسنیچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Translate »

کلیه حقوق این وب سایت برای آکادمی ورزشی بلگراد محفوظ می باشد. طراحی سایت و سئو توسط شرکت پارسا تدبیر

Translate »